Android Geliştirme

Android Cihazlarınızdaki Profesyonel Uygulama Çözümlerimiz SoftPRO Güvencesiyle.

Android Geliştirme

Android, oldukça geniş bir kullanım alan işletim sistemidir. Günümüzde kullandığımız teknolojik araçların büyük bir kısmı Android işletim sistemini kullanmaktadır. Android işletim sistemi, hayatımıza 2007 yılında girmiştir. Google tarafından geliştirilen sistemi, cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlarda etkin bir biçimde kullanılabilmektedir. Android işletim sisteminin en iyi tarafı, açık kaynak kodlu olması ve geliştirilebilmesidir.

Android işletim sistemi, birçok özelliği bünyesinde barındırdığı için günümüze kadar artarak kullanılmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Android, uygulama geliştirme ile daha geniş alanlarda kazanç sağlamaya fırsat tanımaktadır. Ancak bunun için kullanıcıların, Andorid geliştirmeye dair bilgi sahibi olması ve uygulama geliştirme gerekliliklerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir.

Android Geliştirme Nedir?

Android, oldukça kullanışlı ve avantajlı bir işletim sistemidir. Android’in sağladığı kolaylıklardan yararlanmak için kullanıcıların sistem hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Gerekli bilgilere sahip olan kullanıcılar, Android’in sunduğu imkanlarla geliştirmeler yapabilir. Android geliştirme, teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitlenerek büyük bir Pazar ağına dönüşmektedir. Farklı işletim sistemlerine göre Android, uygulama geliştirmeye çok daha müsaittir. Bu nedenle uygulama geliştirmek isteyenlerin Android geliştirmeyi tercih etmesi, uzun vadede çok daha yararlı olacaktır.

Android, geliştirdiğiniz takdirde Google Play ile geniş kitlelere adınızı duyurabileceğiniz bir işletim sistemidir. Programlamanın detaylarına hakim olduğunuz takdirde Android geliştirmesi ile hem kendinizi, hem de kullanıcıları memnun edebilirsiniz.

Android Uygulama Geliştirmek İçin Gerekenler

Android’de uygulama geliştirmek geleceğe dönük, oldukça kazançlı bir iştir. Doğru adımları takip ederek kolayca yapabileceğiniz Andriod uygulama geliştirmede, edinmeniz gereken belli başlı beceriler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, programlamadır. Yeteri düzeyde programlama bilgisine sahip olmayan kullanıcılar, etkili bir Android uygulaması geliştiemeycektir.

Daha sonra edinmeniz gereken bir diğer beceri Java kodlama dilidir. Android uygulamalarının büyük bir çoğunluğu Java dili kullanılarak geliştirilmektedir. Bu nedenle Android uygulama geliştirmek isteyenler, Java dilinin temellerini öğrenmelidir. Java dilini de etkin bir biçimde kullanmaya başladıktan sonra yapacağınız şey gerekli donanıma sahip bir bilgisayar ile geliştirme işlemlerine başlamaktır. Bunun için Android Uygulama Geliştirme derslerinden yardım alabilirsiniz.