ERP Yazılımları

SoftPRO CMS sayesinde artık siteleriniz her cihaza uyumlu

ERP Yazılımları

Bir diğer adı kurumsal kaynak planlama olarak da bilinen erp yazılımları hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz yazımızda, öncelikle akıllardaki erp nedir sorusunu biraz açalım. Bunlar, çeşitli işletmelerin tercih ettiği yazılımlardır. Kurumsal kaynak planlamanın amacı, işletme içerisindeki fiziksel ya da finansal kaynakların ve de insan kaynaklarının bir araya toparlanmasıdır. Böylece bu kaynakların daha disiplinli yönetilmesi, daha fazla verim elde edilmesi ve kolay kullanılması hedeflenir. Bunun için çeşitli yöneticiler, işletmelerinde görev alan ilgili personellerine erp eğitimi de sağlayarak, verimi daha da üst düzeye çıkartmak için çalışır.

Erp Nedir?

İşletmelerin tercih ettikleri, sıfırdan yazılan ya da hazırda bulunan yazılımlardır. Bu yazılımlarla teknolojiye ayak uydururken, işletmeler rakiplerinden geride kalmaz, çağa ayak uydurur, hızlı hizmet sunarken kazançlarını da arttırırlar.

En İyi Erp Programları

Erp yazılımları günümüzde hızla gelişmeyi sürdüren yazılım sektörünün en çok tercih edilen yazılımları haline gelmiştir. Bu yazılımlar işletmelerce tercih edilmektedir. Bunun nedeni olarak büyüyen ya da büyümeyi hedefleyen firmaların iş üretkenliği konusunda ilerleme hedefleri gösterilebilir. Bu durumda en iyi erp programları nelerdir diye sorarsanız bunu iki farklı başlık altında toparlayabiliriz. Bunlar yerli yazılımlar ve yabancı ya da yabancı ortaklara sahip yazılımlar olarak ayırabiliriz. Genellikle erp programı eğitimi alan kişilerce tercih edilen yerli yazılımlara örnek vermek gerekirse Uyumsoft ve Login gibi isimler sayılabilir. Bunlara Akınsoft, Atiker Yazılım, Set,  Likom ve Workcube isimleri de eklenebilir. Yabancı veya yabancı ortaklı yazılım isimleri için de Logo ve Microsoft ilk akla gelen isimler olarak yazılabilir. Diğer erp programları isimleri merak edilirken onları da yazmadan geçmek olmaz. Bu isimler arasında, Oracle, Sap, Netsis, Ias ve Ips gibi yazılım isimleri yer alır.

İşletmenizde kullanılan her verinin artık toparlanması, bir araya getirilmesi ve kolay kullanılması gerektiğini düşünmeye başladıysanız erp yazılımları kullanmaya başlamanızın zamanı gelmiş olabilir. Dilerseniz hazır yazılım programları yerine kendi yazılımınızı hazırlatmanız da mümkün. Sizin için sıfırdan inşa edilen bu yazılımlar, işletme içinde özel bir erp eğitimi gerektirecektir. Bunu ilgili yazılımı hazırlayan yazılımcılar ve yazılım firmaları sizin için sağlayacak ve ürettiği programı size sunmak için yardımcı olacaktır. İster kendinize özel bir yazılım tercih edin isterseniz de hazır yazılımları tercih edin her iki yol da işleyişinizi kolaylaştıracak ve günümüz piyasasına ayak uyduracaktır.