Google Reklamları

Reklam yönetimi hizmetimiz ile google reklam sonuçlarında üst sıralarda görünün.

Google Reklamları

İnternetin her alanda etkinliğini arttırması ile birlikte, arama motorları hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmeye başladı. Arama motorların bu kadar aktif olarak kullanılması, büyük bir sektörü de beraberinde getirdi. Reklam başlığı altında toplayabileceğimiz bu sektör, Google arama motorunu kullananların neyi görmek isteyeceğini önceden tahmin ederek karşısına ilgili reklam çıkarıyor. Bu pazarın farkına varan firmalar, adlarını daha büyük kitlelere duyurmak için de Google reklamlarından yararlanmaya başladı.

Google Reklamları Nedir?

Google reklamları, Google’a olan yoğun ilginin sonucunda ortaya çıkmıştır. Dünya’nın en çok tercih edilen arama motoru olan Google, bu ziyaretçi trafiğini tanıtım amacıyla da kullanarak büyük bir gelir elde etmektedir. Google’ın bu reklamları öne çıkarırken dikkat ettiği birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi anahtar kelimedir.

Anahtar kelimeler reklamını yapmak istediğiniz internet sitesinin, ilgili kişilerin sayfasına düşmesini sağlar. Bu sayede reklamınız efektif bir şekilde yerine ulaşır. Bunun dışında Google reklamlarından sonuç alabilmek için dikkat etmeniz gereken diğer konu bütçedir. Google reklamlarına ayırdığınız bütçe, web sitenizin öne çıkarılmasında etkili olmaktadır.

Google Ads Neden Kullanılmalıdır?

Google, en çok tercih edilen arama motoru olarak büyük bir reklam potansiyelini bünyesinde barındırıyor. Her gün bu kadar çok ziyaretçi alan bir arama motorunu, ortak ilgi alanlarına sahip insanları yönlendirmede kullanmak, yeni dönem reklamcılığının temel felsefesini oluşturuyor. Bu nedenle doğru bir şekilde yapıldığında Google reklamları, firmalar için büyük bir potansiyel oluşturmaktadır. Google Ads, anahtar kelimeler üzerinden yola çıktığı için web sitenizi isabetli sayfalara düşürebilmektedir. Bu sayede, doğru hedef kitleye ulaşarak istediğiniz sonucu kısa sürede elde edebilirsiniz.

Google Reklam Türleri Nelerdir?

Google, reklam çeşitlerini arttırarak farklı alanlardan ziyaretçi çekmeyi hedeflemektedir. Google’ın sahip olduğu reklam türleri arasında ;

  • Arama ağı reklamlaları
  • Google iş ortağı web site reklamları
  • Mobil reklamlar
  • Youtube arama ağı reklamları
  • Youtube video öncesi reklamları bulunmaktadır. Bu reklam türleri, öne çıkarmak istediğiniz web sitenizi daha geniş bir alanda duyurarak hızlı bir şekilde üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur. Bu nedenle Google üzerinden reklam vermeden önce, hangi türün sizin için daha avantajlı olacağını belirlemelisiniz.