IOS Geliştirme

iOS platformundaki bütün uygulamara profesyonel şekilde hizmet veriyoruz.

IOS Geliştirme

iOS, Apple firması tarafından üretilen bir işletim sistemidir. Açlımı iPhone Operating System olan iOS, günümüzde Apple kullanıcıları tarafından kullanılmaktadır. Farklı teknolojik cihazlarda kullandığımız diğer işletim sistemlerine göre oldukça yenilikçi özelliklere sahip olan iOS, pek çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. iOS, İphone dışında iPad, iPod gibi diğer Apple cihazlarında da kullanılmaktadır.

Teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesi, işletim sistemlerinin de ivmesel gelişimini zorunlu kılmaktadır. Kullandığı cihazlardan maksimum verimi almak isteyen kişiler ve firmalar, ellerindeki işletim sistemini çok iyi bilmeli ve geliştirmelidir. Apple, bu hızlı değişim ve gelişim konusunda Dünya’nın ileri gelen markalarından biri olduğu için iOS geliştirme konusu son dönemlerde oldukça popülerdir.

iOS Geliştirme Nedir?

iOS geliştirme, kullandığınız iOS cihazının yazılımını, hızını, güvenliğini ve uygulama detaylarını güçlendirmek için yapabileceğiniz yeniliklerdir. Ancak iOS geliştirmesi yapmak isteyen kişilerin, temelde düzeyde kod bilgisine sahip olması gerekmektedir. Kısa sürede edinilebilecek kod bilgisi ile iOS geliştirmesi yapabilecek düzeye gelebilmeniz mümkünüdür.

Kod bilgisine sahip olmayanlar iOS geliştirme yapamaz demek doğru değildir. Bunun için hazırlanan aracı uygulamaları kullanarak da iOS geliştirmesi yapabilirsiniz. Ancak bu yöntemde, iOS geliştirmesi yapabilmeniz için başkaları tarafından tasarlanan programları kullanmanız gerekmektedir. Bu iki yöntemden birini tercih ederek kolaylıkla iOS geliştirmesi yapabilirsiniz. Kısa sürede yapabileceğiniz bu işlemden sonra işletim sisteminiz çok daha verimli bir hale gelecektir.

iOS Uygulama Geliştirme Nasıl Yapılır?

iOS uygulama geliştirmek, başlı başına uzmanlık gerektiren bir konudur. Ancak doğru adımları takip ederek, iOS uygulaması geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle nereden başlayacağınızı bilmeli, daha sonra doğru şekilde ilerleyerek uygulamanızı geliştirmelisiniz. Bir iOS uygulaması geliştirmek için yapmanız gereken ilk şey, hangi ide kullanacağınıza karar vermektir. AppStore üzerinden kolaylıkla sahip olabileceğiniz “XCode”, iOS uygulaması geliştirmek için kullanabileceğiniz bir idedir.

Daha sonra iOS uygulaması geliştirmek için hangi programlama dilini kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Programlama dilleri içerisinde Swift ve Objective C, uygulama geliştirme konusunda yararlı olabilecek dillerdir. Bu dillerden birini etkin biçimde öğrenerek dilediğiniz uygulamayı geliştirmek mümkündür.