Linkedin Reklamları

Birçok kurumsal firmanın buluştuğu nokta olan Linkedin Reklamları ile sizi marka haline getirelim.

Linkedin Reklamları

Linkedin, iş dünyasına dair profesyonel bağlantılar kurabileceğiniz, popüler bir network ağıdır. Günümüzde popüler olan diğer sosyal paylaşım sitelerine nazaran çok daha somut geri dönüşleri olan platform, farklı mesleklerden pek çok kişiyi bünyesinde barındırıyor. İş hayatına dair ulaşılabilir ve etkili bilgiler veren platform, geniş kullanıcı kitlesi nedeniyle büyük bir reklam hacmine de ev sahipliği yapıyor.

Linkedin’i aktif olarak kullanıcıların birçoğu, karşısına ilgili olduğu sektörden insanların ve kurumların çıkmasını istiyor. Bu sayede iş ağını genişletmeyi ve büyütmeyi ümit eden kullanıcılar, Linkedin’de yer alan reklamları olumlu bir etki olarak görüyor. Firmalar için de durum çok farklı değil. Hedeflediği kitleye reklamlar aracılığıyla spesifik olarak erişebilen firmalar, bu nedenle Linkedin reklamlarını sıklıkla tercih ediyor.

Linkedin Reklamları Nedir?

Linkedin reklamları, prosfesyonel çalışma hayatında doğru insanlarla irtibat kurabilmeniz için kullanabileceğiniz bir araçtır. Linkedin reklamlarını kullanarak, aradığınız niteliklere uygun kişilere veya firmalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Linkedin, reklamları tıklanma ve görüntülenme üzerinden ücretlendirir. Bu nedenle reklamınızın, hedeflediğiniz kitle için ilgi çekici olmalıdır.

Linkedin için hazırladığınız reklamın amacına ulaşabilmesi için vizyonunuzu ve misyonunuzu açık bir şekilde ifade etmesi, metin ve görsel olarak firmanızı yansıtması gerekmektedir. Doğru reklam stratejilerini takip ederek Linkedin reklamları ile kısa sürede amacınıza ulaşabilirsiniz. Ancak bunun için Linkedin reklam çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Linkedin Reklam Modelleri

Linkedin’de, farklı amaçlara hizmet eden birden çok reklam modeli yer almaktadır.

Sponsorlu Reklam İçerikleri

Bu reklam modelinde, firmanızı tanıtan görseller veya yazılar Linkedin tarafından öne çıkarılarak kullanıcıların zaman akışında görünür hale gelir.

Metin Reklamları

Metin reklamları, yalnızca metin yoluyla yapılan reklam modelidir. Bu nedenle amacınızı kısa ve net bir şekilde yazıya aktarmalı, bu metin aracılığıyla kullanıcıları firmanıza çekmelisiniz.

Sponsorlu InMail

Sponsorlu InMail’ler, sponsorlu reklamlardan farklı olarak spesifik olarak kişilere gönderilir. Bu reklam modeliyle hazırladığınız reklamlar, kullanıcıların zaman akışına değil, mail kutusuna gitmektedir.

Dinamik Reklamlar

Dinamik reklamlar, kişiye özel reklamlardır. Bu reklam türünde bir adet, genele hitap eden reklam hazırlamak yerine, hedeflediğiniz kişinin kişisel bilgilerinden yararlanarak reklam hazırlamanız gerekir.

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlar, web sitesinin sağ sütununda yer alan görsel reklamlardır.

Linkedin Dışına Reklam Yerleştirme

Bu reklam türü, Linkedin dışındaki kullanıcılar tarafından da görüntülenebilmektedir.