Native Mobil Yazılım

Native uygulamar ile mobil çözüm ortağınız SoftPRO.

Native Mobil Yazılım

Teknolojik imkânların giderek çeşitlendiği günümüzde, uygulama tasarlamak önemli bir iş kolu haline geldi. Farklı amaçlara hizmet eden birçok uygulama bir yandan insanların hayatını kolaylaştırırken, bir yandan büyük kazançlar sağlıyor. Bu mobil uygulamaların, teknik olarak iki farklı çeşidi bulunuyor. Native mobil yazılım da, bu mobil yazılım türlerinden biri.

Native Mobil Yazılım Nedir?

Mobil uygulama tasarlamak için kullanıcıların Native veya Hibrit yazılımlardan birini biliyor olması gerekmektedir. Çünkü mobil uygulamalar, temelde bu iki yazılım tipinden bir ile tasarlanır. Native mobil yazılımı, kullanmakta olduğunuz işletim sistemiyle entegre olarak tasarlanmaktadır. Bu nedenle native yazılımı, daha çok yerel uygulamalarda tercih edilmektedir. Native mobil yazılımları, spesifik bir cihaz veya işletim sistemi için kullanılır. Ancak istek doğrultusunda başka cihazlara adapte edilebilmektedir.

Native Mobil Uygulamasının Özellikleri ve Avantajları

Native mobil uygulaması, diğer uygulamalara nazaran tasarım aşamasında çok daha özen ve titizlik gerektirmektedir. Ancak native uygulamalar, üretim aşamasındaki zahmetin karşılığını kullanıcıya yüksek hız performansı sağlayarak verir. Aynı zamanda özgün ve tatmin edici bir görsellik de sunar.

Native mobil uygulaması satış temelli internet siteleri için oldukça avantajlıdır. Bunun en büyük nedeni, görsel olarak gelişmiş olması ve ürün gösterim hacminin geniş olmasıdır. Bunun dışında native mobil uygulamalarının güvenlik durumu da son derece gelişmiştir.

Neden Native Mobil Uygulama Tercih Edilmeli?

Native mobil uygulamaları, çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan siteler tarafından çoğunlukla tercih edilmektedir. Native uygulamalar, yoğun ziyaretçi trafiğini yöneterek veri alış verişini çok daha kolay bir hale getirir. Bu nedenle e-ticaret gibi sitelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı ve güvenilir bir sonuç sunan native mobil uygulamaları, özgün site tasarıma da olanak tanır.

Hibrit Mobil Uygulama İle Farkları

Mobil uygulama tasarlamak isteyenler, native veya hibrit uygulama programlarından birini tercih etmek zorundadır. Ancak bu iki yazılımların bazı farkları bulunmaktadır. Hibrit mobil uygulamaların tasarımı, Native uygulamalarına göre daha yüksek maliyetlidir. Bunun yanında bir kere kod yazmak, Hibrit mobil uygulamalar için yeterli olacaktır. Kullanıcılar, bu iki yazılım türünden birini belirleyerek, istediği mobil uygulamayı rahatlıkla tasarlayabilir.