SoftPRO CRM

SoftPRO CMS sayesinde artık siteleriniz her cihaza uyumlu

SoftPRO CRM

CRM, İngilizce Customer Relationship Management yani Müşteri İlişkileri Yönetimi kelime öbeğinin kısaltmasıdır. Büyük ölçekli kurumsal firmalar ya da küçük ölçekli firmalar fark etmeksizin müşteri yönetimi için kullanılan bir programdır.

CRM Yazılımı Nedir?

CRM yazılımı kısaca şirketlerde kullanılan müşteri ilişkileri planlayıcısıdır. Bir şirketin, satış, finans ve pazarlama gibi farklı departmanlarında kullanılabilen bir uygulamadır. CRM yazılımı sayesinde çalıştığınız piyasaya doğru ve başarılı hizmet verebilirsiniz.

CRM Yazılımı ile Neler Yapılabilir?

Müşteri odaklı kurumsal ve başarılı bir firma olmak için CRM yazılımı kullanılabilir. Şirketi içi takım çalışması gücünü arttırmak, sahip olunan müşterilerle olan ilişkilerde iletişimi güçlendirmek, yeni müşteriler elde etmek, yapılacak satışları arttırmak, rekabet stratejisi belirleyerek rakiplerin önüne geçmek, gelir arttırmak gibi olumlu sonuçlar için CRM yazılımı kullanılmalıdır.

Neden CRM Yazılımı Kullanmak Gerekir?

Örneğin bir şirkette satış sorumlusu olarak çalışmaktasınız. Gideceğiniz müşteri ile ilgili tüm bilgileri programa yükleyebilirsiniz. Müşteri ile yapılan görüşmeler, alınan randevular, alınan sipariş kayıtları, verilen rakamlar gibi tüm bilgiler CRM yazılımı içinde kayıt edilebilir. Tamamen müşteri odaklı bir yazılımdır. CRM yazılımı sayesinde stok yönetimi, finans kontrolü, satış takibi gibi tüm işlemler yapılabilir. Bu da bir şirketin işini kolaylaştıracak, tek elden tüm departmanların kontrolünü sağlayacak bir kazanımdır.

CRM Yazılımının Satış Faaliyetlerine Katkısı

CRM yazılımı her firmanın ölçeğine, müşteri potansiyeline, firma özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. CRM yazılımı sayesinde satışlarınızı arttırabilirsiniz. Her şirket biriminin olması gereken şekilde ve zamanda görevini doğru yapıp yapmadığını da kontrol edebilirsiniz. İş takibi doğru yapılınca müşteri yönetimi ile beraber şirket verimi de artar. Böylece işletmeniz satış faaliyetlerini yükselterek büyümeye geçer.

Sahada aktif görev alan ya da ofiste bulunan satış görevlisi veya ekibi CRM yazılımı sayesinde müşteri ilişkisini yönetebilir. Kimi zaman hızlıca müşteri tanımak gerekebilir. Bu yazılıma bakılarak da müşteri ile ilgili tüm bilgiler elde edilir. Doğru bir pazarlama gerçekleştirilerek müşteri yönetimi daha kolay sağlanabilir. Müşterilerin farkında dahi olmadığı eksikleri CRM yazılımı ile tespit edilerek müşteriye sunulur. Böylece müşteri eksiklerini fark edebilir. CRM yazılımı sayesinde firmanız rakiplerinin önüne geçerek fark oluşturabilir.