Youtube Reklamları

Youtube’da hazırladığımız görsel reklamlarınız ile markanızı daha çok tanıtın.

Youtube Reklamları

Son dönemin en gözde platformlarından biri haline gelen YouTube, çoğu kişi tarafından “yeni televizyon” olarak nitelendiriliyor. Hızla yükselen platformun sahip olduğu reklam potansiyeli, kullanıcılar tarafından kısa sürede fark edilince YouTube olan reklam talebi arttı. Zaman içinde Youtube izleyicisi diğer pek çok sosyal platformu geride bırakmayı başardı. Yeni çağın video içerik platformu YouTube, sahip olduğu ziyaretçi trafiği sayesinde pek çok reklam modeline de ev sahipliği yapıyor.

YouTube’a reklam vermek veya Youtube reklamlarından gelir elde etmek isteyenlerin, öncelikle bu mekanizmaya dair bilgi sahibi olması gerekmektedir. Aksi halde YouTube üzerinden yapacağınız reklamlar, hedef kitleye ulaşamaz.

Youtube Reklamları Nedir?

YouTube reklamları, firmanızı veya internet sitenizi tanıtmanın en kolay yollarından biridir. YouTube reklamları sayesinde, içeriğinizle ilgileneceğinizi düşündüğünüz kişilere kolaylıkla ulaşarak kitlenizi büyütme imkanı elde edersiniz. YouTube, istediğiniz kitleye daha kolay ulaşabilmeniz için gelişmiş hedefleme seçenekleri kullanmaktadır. Bunun için Google arama motorundaki geçmiş verilerinizden yararlanarak, isabetli YouTube reklamlarına ulaşmanızı sağlar.

YouTube’un bu avantajlı reklamlarından yararlanmak için öncelikle, öne çıkarmak istediğiniz ürününüzü iyice tanımalı ve onu doğru kitleyle buluşturacak sunumu hazırlamalısınız. Daha sonra YouTube, yaptığınız reklam ödemesi karşılığında ürününüzü daha fazla insanla buluşturur. Doğru bir reklam süreci, firmanızın hızlı bir şekilde büyümesini sağlar. Bu nedenle YouTube reklam sürecinin büyük bir titizlikle yürütülmesi gerekmektedir.

Youtube Reklam Modelleri

Youtube reklamlarının başarıya ulaşması için doğru adımların atılması gerekmektedir. Başarılı bir Youtube reklamının ortaya çıkmasında dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki zamanlamadır. Hazırladığınız Youtube reklamı, verilmek istenen mesajı ilk 5 saniye içinde vermelidir. Daha sonra reklamda markanızın görsek tanıtımı ve harekete geçirecek sloganı olmadır. Eğer bu şartları sağladıysanız yararlanabileceğiniz reklam modelleri şunlardır:

  • Bumper Reklamlar
  • TrueView Video Discovery Reklamları
  • TrueView Yayın içi Reklamları
  • Yayın dışı reklamlar

Farklı reklam modellerinde ücretlendirmeler, farklı şekillerde ücretlendirilmektedir. Bu nedenle Youtube’dan reklam vermeden önce, hangi reklam modelini uygulayacağınıza karar vermeniz oldukça önemlidir. Reklam modellerinde, izleyiciye sunulan reklam süresi de değişiklik gösterebilmektedir. Hazırladığınız tanıtıma en çok uyan reklam modeline karar vererek reklam sürecinizin başarıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.